Туристичні мaршрути возьми вікенд: у Седнів в пошуки Вія

Aвтoмoбільний мaршрут: Київ – Oстeр – Бeрeмицькe – Любeч – Сeднів (близькo 300 км)

Чeрнігівськa oблaсть – спрaвжня скaрбниця в целях стoличнoгo мaндрівникa. Тут тaк бaгaтo гaрниx і цікaвиx місць, щo вистaчить нa дeсятoк туристичниx мaршрутів нa вікeнд. Тa на літньoї пoдoрoжі нaсaмпeрeд вaртo пoрeкoмeндувaти містeчкo Сeднів нeпoдaлік від Чeрнігoвa. Тогда і дивoвижні лaндшaфти, і дaвня істoрія, і бaгaтa мистeцькa біoгрaфія, і нaвіть містикa! Врaжeнь вистaчить нa цілий дeнь. Aлe для того більшoї нaсичeнoсті мoжнa дoдaти дo мaршруту щe кількa натурально-історичних локацій.

Цей трасса пролягає вздовж Десни, или можна їхати або швидкісною Чернігівською трасою М-01 (враховуйте, що после Броварами тривають ремонти, сиречь можуть бути затори), либо тихою регіональною трасою Р-69 выше Вишгород і Десну. Дорогу Т-1008 посредством Пуховку не рекомендую – місцями вона до смерти розбита.

Першу зупинку варто зробити в Острі, адже тогда збереглася одна з небагатьох пам'яток Лівобережної України домонгольського періоду – "Юр'єва божниця". Шукайте її пагорбі надо дорогою з боку Пуховки – це городище давньоруського Городця для Вості. Невеличка каплиця, складена з характерної давньоруської плінфи, насправді є лише фрагментом великої церкви Святого Михаїла XI століття, зведеної князем Володимиром Мономахом та оздобленої його сином Юрієм Долгоруким. Контури давньоруських фресок можна розгледіти лише выше порожні віконниці, якщо завчасно безвыгодный домовитися з місцевим краєзнавчим музеєм для відвідування пам'ятки.

Уявити собі, якою була натура Чернігівщини під час князівських полювань, (дать сусідній парк природи "Беремицьке". Возьми території у понад 500 га тутовник гуляють на вільному випасі круторогі туроподібні бички, дикі коники тарпани, рідкісні сайгаки, звичайні олені та козулі. Диких копитних можна свободно зустріти під час прогулянки екостежками, а ото у гості до хижих лісових котів та рисей доведеться завітати в Глиптотека диких котів.

Вертайтесь для Чернігівську трасу та за об'їзній Чернігова прямуйте в Любеч. Одним махом це селище, що розташоване у черта на куличках від основних транспортних магістралей, поступово занепадає, а вслед часів Київської держави воно було важливим політичним і торговим центром завдяки розташуванню получай березі Дніпра – потужної тогочасної транспортної артерії. Давньоруські правителі проводили (в саміти на найвищому рівні, для що свідчить пам'ятник для Замкові горі над заплавою Дніпра. В центрі селища, поруч зі Спасо-Преображенською церквою знайдете кунсткамера Історико-археологічного комплексу "Древній Любеч", -де вам залюбки організують екскурсію в Антонієві печери – місце останнього усамітнення святого Антонія Печерського, а також покажуть Кам'яницю Полуботка, -де могло бути сховане легендарне мечта наказного гетьмана.

Та найцікавіше вы чекає у Седневі, що розкинувся крутими пагорбами бери високому правому березі річки Снов. Його вважають меккою українських митців получи и распишись чолі з Тетяною Яблонською – седнівські краєвиди можна зустріти получай полотнах багатьох поколінь художників та у деяких класичних кінострічках. Великими поціновувачами мистецтв були седнівські поміщики Ілля та Андрій Лизогуби – в їхньому збереженому маєтку багато що нагадує ради гостювання поета Тараса Шевченка, художника Льва Жемчужникова, байкаря Леоніда Глібова та інших митців. Зокрема, знаменита альтанка Глібова, звідки відкривається пирушка самий краєвид, що надихнув його написати "Стоїть сопка високая…"

Крім старого садобного будинку, -де почали облаштовувати музей, сверху території маєтку братів Лизогубів зберіглася унікальна кам'яниця оборонного типу, яку звів їхній прапрадід, чернігівський полковник Юхим Лизогуб. Зубчаста шатер – це пізніша надбудова, а в основі це типова полкова скарбниця у стилі козацького бароко. Поруч – кам'милость Божия Воскресенська церква 1690 року, що служила усипальницею в (видах багатьох поколінь Лизогубів. У підземній крипті зберігся лише Водан саркофаг, який можуть показати допитливим туристам як своєрідну моторошну атракцію – "седнівську мумію".

Ще давнішою вважають розташовану возьми давньому городищі дерев'яну Георгіївську церкву, яка існувала ще у давньоруському Сновську, хоч була неодноразово перебудована. Прославилася вона завдяки тому, що саме в ній знімали ключові епізоди радянського горора "Вій" з Леонідом Куравльовим та Наталією Варлей у головних ролях. Для це вам залюбки розкаже ледь отнюдь не кожен седнівець, хто бачив це для власні очі або чув від батьків. Проте, якщо уважно роздивитися кінокадри, можна побачити маловыгодный зовсім ту, а іноді й зовсім малограмотный ту церкву. То дескать ж насправді знімали "Вія" та звідки взагалі Микола Франт взяв цю історію? Розповім вдоль секрету всім, хто приєднуйтесь задолго. Ant. с колони автотуристів з Клубу мандрівників "НавколоUA" під часик клубної подорожі "Місто муз надо річкою Снов" з водною прогулянкою получай плоту по річці Снов.

Якщо если бажання залишитися у Седневі возьми нічліг, шукайте комплекс зеленого туризму “Кінний двір” разве звертайтеся до Будинку творчості художників, мол нещодавно зробили ремонт у кількох кімнатах. Комфортніше розміститися можна хіба що в Чернігові.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

=